W jakich cenach oferowane są nowe inwestycje w Gdyni?

Gdynia zarówno samodzielnie jak i jako część całego Trójmiasta, oferuje wysoki standard życia. Przybywa w Gdyni nowych inwestycji mieszkaniowych. Jak w Gdyni kształtują się ceny na rynku nieruchomości, szczególnie w jego części pierwotnej?

w jakich cenach oferowane sa nowe inwestycje w gdyni
Gdynia, Poland-September 2016, a skyscraper in the port of Gdynia

Nowe inwestycje w Gdyni

Nowe inwestycje w Gdyni powstają jak grzyby po deszczu – licznie i na wysokim poziomie wykonania. Deweloperzy obecnie dostosowują swoje polityki korporacyjne do wymagań trudnych czasów (inflacja, drogi kredyt, wojna w Ukrainie, nasycenie rynku), ale nie zmienia to głównej tendencji działań inwestorów w Gdyni, którą jest powiększanie zasięgu działań budowlanych oraz terminowe oddawanie nowych inwestycji w Gdyni. Pełne wyświetlenie sytuacji na rynku nieruchomości w mieście jest zadaniem na dłuższy wywód, lecz zawsze możemy przyjrzeć się cennikowi – to najlepiej pozwala zorientować się osobom, które chcą kupić nowe mieszkanie w Gdyni.

Ceny – rynek nieruchomości w Gdyni

Dziwne nieco to czasy, kiedy dostępność kredytu hipotecznego zmalała, ale rozpędzony (nawet pomimo pandemii) rynek nieruchomości nie chce zwalniać. Gdynia na całym swoim terytorium oferuje nowe apartamenty, domy i mieszkania, których standard jest prawdziwie europejski. W ostatecznym rozrachunku chodzi o cenę.

Gdynia, ze względu na wysoki poziom życia mieszkańców, nie należy do miast tanich. 9000 złotych za metr kwadratowy przestrzeni mieszkalnej – to standard w wielu dzielnicach Gdyni. Znajdziemy oczywiście oferty tańsze (nawet o 3000 PLN), ale nie będzie brakowało i droższych. Elementem kształtującym cenę pozostaje jak zawsze lokalizacja (a także renoma dewelopera oraz jakość wykonania technicznego budynku). To właśnie lokalizacja przesądza o cenie nieruchomości. Dalej: pojęcie lokalizacji można rozwijać w kierunku wyświetlenia dostępu do infrastruktury, miejskich węzłów komunikacyjnych, zaplecza kulturalnego, poziomu bezpieczeństwa okolicy, dostępności zieleni i wielu innych czynników, a w przypadku nadmorskiego miasta Gdynia – także bliskości lub oddalenia od brzegów Bałtyku.

ceny rynek nieruchomosci w gdyni

Aby najpełniej uzmysłowić sobie ceny mieszkań w Gdyni, sięgnęliśmy do wiarygodnych źródeł i sprawdziliśmy nowe inwestycje w Gdyni na Gratka.pl. Wyniki naszych poszukiwań są jednoznaczne.

Standardowa lokalizacja dla nowego domu w Gdyni to koszt około 6700 złotych za metr kwadratowy. Jeśli już w ten sposób ustalamy średnią, to wiedzmy też, że ta cena w Gdyni będzie podlegać dość dużym wahaniom, zależnie od miejsca, w którym stawia się nieruchomość. Nowe apartamentowce w centralnych lub nadbrzeżnych punktach miasta – tutaj cena niejednokrotnie osiąga poziom zbliżony do 10 000 tys. za metr kwadratowy. Skromniejszy budżet skieruje nas zaś w stronę nowo powstających osiedli na obrzeżach miasta, gdzie właśnie powstaje infrastruktura z prawdziwego zdarzenia, a cena pozostaje osiągalna dla większej liczby kieszeni i oscyluje – w najlepszym przypadku – na poziomie 5500 tysiąca.

Mieszkać w Gdyni

Gdynia w tym jest szczególna, że dwa punkty: centrum miasta oraz bliskość morza – wyznaczają relatywnie cenę nowej inwestycji. Aby wejść w posiadanie mieszkań, loftów, domów lub apartamentów w tych okolicach, potrzeba większych nakładów finansowych. Lecz nie znaczy to, że skromniejsze budżety są skazane na porażkę. Nowe inwestycje w Gdyni na obrzeżach miasta są znacznie tańsze, a już niebawem zostaną perfekcyjnie połączone z resztą miasta, doskonale włączone w substancję zabudowy całego Trójmiasta.

Podobne wpisy