Tanie paczki do Niemiec bez wychodzenia z domu

Tanie paczki do Niemiec to popularna i często wyszukiwana przez polskich klientów usługa. Z czego wynika ta duża i od lat niesłabnąca popularność? Szacuje się, że w Niemczech mieszka od 1,5 nawet do 2 milionów naszych rodaków. Wiele osób ma tam rodzinę, przyjaciół, partnerów biznesowych, potencjalnych klientów. A paczki w tamtym kierunku można nadawać na okazje urodzin, imienin, a także bez okazji. Jak robić to szybko, bezpiecznie i tanio?

tanie paczki do niemiec

Tanie paczki do Niemiec bez tajemnic

Jak nadawać tanie paczki do Niemiec? Rozwiązań jest kilka. Można skorzystać z usług konkretnej firmy kurierskiej lub brokera kurierskiego. Kim jest broker? To pośrednik pomiędzy klientem a różnymi kurierami. Prezentuje on na swojej stronie oferty od różnych kurierów na trasie Polska-Niemcy, dzięki temu klient może wybrać tę, która w danym momencie spełnia jego oczekiwania (jest najtańsza, najszybsza i inne). 

Broker dostarcza kurierom klientów regularnie i w dużej liczbie, dzięki czemu ma wynegocjowane z nimi atrakcyjne stawki nawet do 70% niższe niż za nadanie takiej samej paczki bezpośrednio na stronie danego kuriera.

Prosta wyceniarka, do której wystarczy wpisać wagę i wymiary paczki do Niemiec, jest dostępna na tej stronie: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczka-do-niemiec – za pomocą kilku kliknięć można sprawdzić wszystkie dostępne opcje. 

Jak nadawać tanie paczki do Niemiec?

Tanie paczki do Niemiec można nadawać na minimum dwa sposoby:

  • bez wychodzenia z domu na stronie kuriera lub brokera – najmniej czasochłonna i najwygodniejsza opcja
  • nadając paczkę w punkcie – rozwiązanie wyłącznie dla osób, które mieszkają nieopodal takiego punktu

Istnieje też wiele firm przewozowych, jak busy, autokary i inne usługi przewozowe door to door, oferujących paczki do Niemiec dowożone drogą lądową. To trzeci możliwy scenariusz, jak nadać paczkę do Niemiec z Polski, jednak cenowo nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, bo wychodzi drożej niż nadanie na stronie brokera kurierskiego. 

Ile idzie paczka do Niemiec?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, ile idzie paczka do Niemiec. Zależy to w dużej mierze od tego, z jakiej firmy kurierskiej się skorzysta. Niektórzy przewoźnicy podają szacowany czas dostawy od 1 do 2 dni roboczych, a inni od 2 nawet do 6. Są to jedynie orientacyjne czasy, które mogą ulec wydłużeniu np. w gorącym przedświątecznym czasie lub z uwagi na niespodziewane okoliczności, jak czasowe zamknięcie granic do niektórych państw podczas pandemii koronawirusa.

Od czego zależy cena paczki zagranicznej?

Cena paczki zagranicznej zależy przede wszystkim od:

  • wagi – im wyższa waga, tym więcej będzie kosztować nadanie paczki. Dodatkowo warto w tym miejscu dodać, że należy zadbać o precyzyjne dane. Jeśli w sortowni kurierskiej okaże się, że deklarowana waga jest wyższa niż podana przez adresata, to trzeba będzie za to dopłacić,
  • wymiarów – im większe lub bardziej niestandardowe wymiary, tym droższe jest nadanie,
  • sposobu zapakowania – przesyłki standardowe, czyli zapakowane w kartonowe pudło o regularnych kształtach, są tańsze niż niestandardowe (np. o okrągłym, cylindrycznym kształcie lub innym, który ze względu na swój kształt uniemożliwia automatyczne sortowanie na sorterze),
  • kierunku nadania i odległości od miejsca docelowego – paczka do Australii będzie droższa niż paczka do Niemiec,
  • przepisy celno-skarbowe – koszty nadania zwiększają się, gdy kraj jest niezrzeszony w Unii Europejskiej i trzeba dopełnić różnych celno-skarbowych formalności, wynikających z przepisów danego kraju. 

Podobne wpisy