Ostelife Premium żel [-61%] Recenzje, Cena, Efekty, Skład – gdzie kupić (Apteka lub sklep)

Rodzaje bólu stawów i patologie artretyzmu

Pomimo zapalnego bólu stawów z konwencji, jest on powszechnie używany do opisania zapalnego bólu stawów. Wiele z tych osób może faktycznie cierpieć na osteodystrofię.

Osteodystrofia jest zwyrodnieniową chorobą stawów, która jest najczęstszą formą zapalenia stawów. W tej sytuacji dochodzi do utraty poduszki jak chrząstki, która jest umieszczona między końcami kości na skrzyżowaniach, aby umożliwić płynne i bolesne ruchy.

Przewaga osteodystrofii wzrasta wraz z wiekiem. Przy dalszym użytkowaniu chrząstka może być podrażniona, co może prowadzić do bólu i obrzęku. Wraz z postępującą utratą chrząstki końce kości ulegają tarciu, co prowadzi do utraty wspólnej ruchomości.

Bóle osteodystrofii nasilają się po aktywności i pod koniec dnia. Rano lub po bezczynności występuje sztywność, która utrzymuje się przez kilka minut.

Osoby z zapalnym bólem stawów mają typowo odmienny wygląd. Sztywność w tych przypadkach utrzymuje się zazwyczaj dłużej niż godzinę.

W przeciwieństwie do osteodystrofii, która ma wpływ na stawy po jednej stronie ciała i głównych stawów zwykle wpływa od ciężaru ciała, takich jak kolana, biodra, kostki itp., zapalne artretyzm wpływa na mniejsze stawy rąk i stóp najczęściej i stawów po obu stronach ciała są zazwyczaj zaangażowane.

Czerwoność, obrzęk i ciepło w pobliżu skrzyżowania są uważane za bardziej widoczne w przypadku osteodystrofii niż zapalnej artretylogii.

Okoliczności autoimmunologiczne, które są odpowiedzialne za zapalenie stawów obejmują reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, chorobę rumieniową tocznia systematycznego, Sjögrena i mieszaną chorobę tkanki łącznej.

W tych okolicznościach układ odpornościowy organizmu postrzega połączenie i jego białka jako obce i atakuje je powodując poważne, powszechne uszkodzenia. Są to okoliczności postępujące, które ostatecznie prowadzą do uszkodzenia tkanek i powstawania blizn włóknistych na skrzyżowaniach oraz poważnej utraty mobilności.

Podobne wpisy