Co kupić na prezent dla nauczyciela na zakończenie roku?

Kwiaty to prawdopodobnie najbardziej popularny i najchętniej stosowany pomysł na prezent dla nauczyciela na pożegnanie… ale czy dobry? Z całą pewnością jest to pomysł wygodny, niewymagający szczególnych przygotowań. Ale dlaczego by nie postarać się choć odrobinę bardziej?

plakat personalizowany dyplom dla nauczyciela prez m

Nie brakuje i takich, którzy wychodzą z założenia, że sam fakt nadejścia wakacji to dla nauczycieli najlepszy podarunek i w związku z tym nie ma potrzeby kupować im czegokolwiek więcej. Trudno się nie zgodzić z takim postawieniem sprawy – zwłaszcza nie mając w najbliższym czasie szansy nawet na tydzień urlopu, nie wspominając o dwóch miesiącach wolnego. Tyle że – jak to zwykle bywa – nic nie jest w pełni czarne lub w pełni białe, a wielu nauczycielom po prostu chce się podziękować. Za zaangażowanie, za trud, jaki wkładają w pracę, za pomoc i wsparcie…

Można to zrobić wspomnianymi już kwiatami, tyle że już po kilku dniach nie będzie po nich śladu. Choć z pewnością sprawdzą się jako miły gest, to w dłuższej perspektywie nie ma w nich nic wyjątkowego. A dobry prezent mimo wszystko wyjątkowy – przynajmniej pod pewnymi względami – powinien być.

Personalizowany prezent dla nauczyciela

Między innymi właśnie z tego powodu warto sięgnąć po personalizowany prezent dla nauczyciela na pożegnanie. Personalizowany, czyli ozdobiony samodzielnie wybranymi napisami lub zdjęciami. A jakimi, to już zależy wyłącznie od autorów upominków. Jednym z bardziej oryginalnych, a przy tym humorystycznych pomysłów na prezent jest przygotowanie kubka ozdobionego napisami z ulubionymi powiedzonkami nauczyciela. Tak, większość belfrówma przynajmniej kilka chętnie powtarzanych „tekstów”, które po pewnym czasie stają się tak charakterystyczne, że zaprowadzają uśmiech na twarzy każdego ucznia. Umieszczenie ich na prezencie będzie doskonałym pomysłem!

Można też pójść o krok dalej w świat zabawnych propozycji i wręczyć nauczycielowi… świadectwo, a właściwie plakat personalizowany DYPLOM DLA NAUCZYCIELA. To fantastyczny podarunek – humorystyczny, oryginalny i na pewno doceni go każdy nauczyciel z poczuciem humoru! Każdy łasuch doceni natomiast czekoladki belgijskie PREZENT DLA WYCHOWAWCZYNI. Trudno powiedzieć, co w tym przypadku jest słodsze – czy zawartość czy też dedykacja umieszczona na opakowaniu. Uznajmy więc, że to po prostu połączenie idealne… a to dopiero początek długiej listy możliwości.

Prezent dla każdego nauczyciela

To prawda, że nie każdemu nauczycielowi chciałoby się wręczać prezent. Niektórzy wydają się robić wszystko, by zniechęcić do siebie uczniów i ich rodziców. Zdarza się. Na pewno jednak nawet tym mniej lubianym warto zrobić niespodziankę. Symboliczny upominek – to przecież nie musi być nic dużego – sprawi im radość i kto wie, może zmieni ich podejście do kolejnych roczników? A może po latach uczniowie dojdą do wniosku, że w „nieprzystępności” danego nauczyciela była metoda? To będzie można ocenić dopiero po upływie dłuższego czasu…

Za to już dzisiaj można zajrzeć na Crazyshop.pl i wybrać idealny prezent dla nauczyciela na pożegnanie – od pojedynczych uczniów i od całej klasy!

czekoladki belgijskie prezent dla wychowawczyni m

Podobne wpisy